Ботанічний парк


Державний дендрологічний парк "Асканія-Нова" закладений Ф.Е.Фальц-Фейном в 1887 p., його насадження відображають досягнення паркостроітельства кінця XIX століття і нашого часу


  Він унікальний як єдиний зрошуємий парк на степовому півдні УкраїниСаме вона стала праядром нинішнього біосферного заповідника, столітній ювілей якого відзначався в 1998 році.

Дендрологічний парк наповнюють рослини-представники різних географічних зон Землі. Його ландшафти прикрашають мальовничий ставок з невеличким острівцем і білим лататтям на водній поверхні, архітектурний комплекс, який імітує середньовічний замок у стилі псевдоготики.


Дендрологічний парк справжня перлина. Це унікальна пам'ятка садово-паркового мистецтва кінця XIX століття. Це найбільший за площею (196,6 га) ландшафтний зрошуваний парк на півдні України.

Також діє науковий музей при заповіднику. Має в фондах: 1949 черепів, 312 скелетів, 351 шкуру, 127 чучел, 20,5 пар рогів диких тварин. Працювати з фондами наукового музею заповідника можна за договорами.Дуже незвично після краєвиду міст побачити недоторканий степ, таким яким його бачили наші пращури. Приємно погуляти лібіринтами парку або покататися на бричці серед ручних тварин (хоча ціни на розвагу "кусаються"). Заповідник дуже сподобається тим, хто бажає відчути поетичність нашої степової природи, поспулкуватися з екзотичними тваринами і відпочити душею серед чудової краси.